1398/9/18

خدمات آموزش مجازي رايگان براي فعالان جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي در اجلاس ملي اصحاب انديشه

  
  

در حاشيه اجلاس سه روزه‎ي اصحاب ملي انديشه که از 13آذرماه در مجتمع آدينه در حال برگزاري است، نمايشگاهي از غرفه‎ فعالان فرهنگي-اجتماعي بنياد خاتم الاوصياء نيز برپا شده است. حجت الاسلام سيد عباس بهادر که از مسوولين تشکل گروه‎هاي تبليغي کشور است گفت: تشکل فراگير گروه‎هاي تبليغي کشور از مجموعه‎ي گروه‎هاي خودجوش تبليغي فراگير طلبگي در کشور محسوب مي‎شود که با حدود يازده هزار مبلّغ در سراسر کشور مشغول فعاليت است. همه مبلغين اين مجموعه در 12عرصه تخصصي و محتوايي نظير مجمع اربعين، تبليغ نوين(اعم از مجازي و رسانه)، دانش آموزي، مشاوره، تبليغ در عرصه اجتماعي مشغول فعاليتند.

وي گفت: ما در وهله اول اقدام به تدوين و نگارش سند راهبردي کريدم که در سال 1389 انجام گرفت. سپس، ساختار شبکه‎اي را طراحي کرديم که به مجامع منطقه‎اي، استاني و... منقسم شده است. هيئت نظارتي نيز بر اين فعاليت حاکم است که بزرگاني همچون حجت الاسلام مهدي طائب، آيت الله اعرافي، حجت الاسلام جشوقاني و... عضو آن مي‎باشند.

مسوول تشکل گروه‎هاي تبليغي کشور گفت: گستره فعاليت تبليغي ما بگونه‎اي است که تمام استان‎ها و مناطق کشور را تحت 11منطقه و با دو شاخص کمي(تعداد افراد هر منطقه که بايد به حد نصاب بخصوصي برسند) و کيفي(مجاورت زباني، فرهنگي و استاني) تعريف کرده‏ايم.

حجت الاسلام بهادر گفت: از نکات مزيت مجموعه ما اين است که اولين و تنها مجمع عمومي محسوب مي‎شود که خروجي‎اش فرد نيست بلکه شوراست که بصورت انتخابي رقم مي خورد. ما با توجه به الگوي گفتمان سازي مقام معظم رهبري سعي کرده‎ايم که در عرصه‎هاي مختلفي نظير ماه مبارک رمضان که بستر مناسبي جهت تبليغ است، با محوريت بيانيه گام دوم گفتمان سازي صورت بدهيم.

وي گفت: از جمله‎ عرصه‎هاي ديگري که بدان مي‎پردازيم "چهل سالگي انقلاب اسلامي"، "ايام نوروز" و همچنين "ايام اعتکاف" مي‎باشند. خدمت رساني اجتماعي گروه‎ها در سيل، زلزله و ديگر حوادث طبيعي نيز عرصه نويني است که به تازگي فعال کرده‎ايم.

فرهنگ و هنر ,

مجمع عالي اقتصاد مقاومتي از جمله اتاق‎هاي عمليات اجتماعي بنياد خاتم است که در اين همايش حاضر شده است. مهدي جعفري از معاونين اين مجمع در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگي باشگاه خبرنگاران پويا درخصوص اقدامات اين مجمع گفت: تا کنون در عرصه اقتصاد مقاومتي بصورت پراکنده و معدود فعاليت‎هايي انجام شده است اما ما با کمبودهايي نظير فقدان عناصر توانمند و فعال در اين زمينه، فقدان جبهه فرهنگي-مردمي اقتصاد مقاومتي، فقدان مجمعي که رصد و آسيب شناسي مباحث اقتصاد مقاومتي را انجام بدهد و... مواجه بوديم. به همين علت جمعي از نخبگان اقتصاد مقاومتي تصميم گرفتند تا جبهه‎اي در اين زمينه تحت عنوان مجمع عالي اقتصاد مقاومتي ايجاد کنند.

وي گفت: اقداماتي که ما تا کنون انجام داده‎ايم متنوع و وسيع است. براي نمونه دوره‎هاي تربيت مدرس درجه يک، دو و سه اقتصاد مقاومتي را برگزار کرديم که حدود 250نفر از فعالان در برخي از اين سطوح درگير کار شده‎اند. سايت اقتصاد گرام را طراحي کرديم که تا کنون حدود 3500اثر علمي شامل مقاله، کتاب، يادداشت و... در آن تجميع شده و حدود 3000استاد و نظريه پرداز در اين زمينه شناسايي شده‎اند.

جعفري گفت: از جمله اقدامات بديع ما اين بوده که موضوعي تحت عنوان تربيت اقتصادي کودک را پي گرفته‎ايم تا کودکان با مفاهيم اقتصاد مقاومتي آشنا بشوند و ذيل آن دوره‎هاي تربيت مربي اقتصاديار کوچک برگزار شده است و کتابي نيز براي سنين 6تا 9سال، 9تا 12سال و 12تا 15سال در اين زمينه تدوين شده است.

فرهنگ و هنر ,

مجموعه آموزش مجازي بنياد خاتم نيز جزء مجموعه‎هاي است که به سازمنان‎ها و تشکلات فرهنگي-اجتماعي ارائه خدمات مي‎کنند. محمد مقدسين از مسوولين اين مجموعه در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگي باشگاه خبرنگاران پويا گفت: مجموعه آموزش مجازي بنياد خاتم الاوصياء درصدد است تا بواسطه سامانه مجازي "دانه"، آموزش مجازي مجموعه‎هاي فرهنگي بنياد خاتم را عهده دار شود. همه فعالين فرهنگي در اين سامانه مجازي مي‎توانند به صورت رايگان نيازهاي خودشان را برآورده کنند و هزينه‎اي ما به ازاي خدماتي که دريافت مي‎کنند پرداخت نمي‎نمياند.

وي گفت: برخي از خدماتي که ما در اين سامانه ارائه مي‎دهيم عبارت است از کلاس‎هاي آنلاين، آزمون‎هاي آنلاين، فيلم تعاملي، دريافت گواهينامه توسط کاربران، اينفوگرافيک تعاملي، ثبت نام‎هاي حسب درخواست سازمان، ثبت نام‎هاي گروهي، آموزش راهبران آموزش مجازي استان هاي مختلف و...

مقدسين گفت: يکي ديگر از خدمات بديعي که به تازگي ارائه کرده‎ايم عبارت است از ارائه دادن سامانه آموزش مجازي مستقل و جداگانه به مجموعه‎هاي فرهنگي-اجتماعي بنياد خاتم. در شرايط کنوني، مرکز آموزش مجازي خاتم به حدي از پيشرفت رسيده است که تقريبا تمام فعاليت‎ها و خدمات آموزش مجازي را مي‎تواند براي فعالان فرهنگي و درخواست دهندگان ارائه کند.

انتهاي پيام/0070

آخرین اخبار

ربات‌ها در «شهر مجازي» آموزش مي‌بينندomgمدير پروژه آمازون گفته اين شرکت قصد دارد يک نقشه سه بعدي از مناطق حومه آمريکا، محله‌ها و تمام جزئيات تهيه کند تا ربات‌ها در يک محيط شبيه‌سازي شده آموزش ببينند.
اجراي آموزش «سواد فضاي مجازي» در 16 مدرسه همدانomgفرمانده سپاه ناحيه شهرستان همدان گفت: در 16 مدرسه منتخب همدان تا بيستم مهرماه اولين دوره آموزش سواد فضاي مجازي مدارس اجرا خواهد شد.
خدمات آموزش مجازي رايگان براي فعالان جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي در اجلاس ملي اصحاب انديشهomg"اجلاس ملي اصحاب انديشه" به تجميع فعالان جبهه فرهنگي-اجتماعي انقلاب اسلامي پرداخته و از مجموعه‎هاي تبليغي تا گروه‎هاي اقتصاد مقاومتي را گردهم آورده است.
سامانه آموزش مجازي خبرگزاري فارس رونمايي شدomgسامانه آموزش مجازي خبرگزاري فارس با حضور محمد سلطاني‌فر رئيس موسسه آموزش عالي علمي کاربردي فرهنگ و هنر، مسئولين و استادان دانشکده فارس رونمايي شد.
عاملي: ظرفيت بخش مجازي در حوزه اشتغال بسيار گسترده شده استomgدبير شورايعالي انقلاب فرهنگي گفت: ظرفيت بخش مجازي در حوزه اشتغال بسيار گسترده شده است.
گپ خودماني با «پدر کنکور» راهکارهايي براي حفظ آرامش در روز کنکور از زبان توکليomgحسين توکلي که به «پدر کنکور» شهره است، توصيه‌هايي از نحوه پاسخگويي به سوالات تا چگونگي حفظ آرامش در کنکور را مطرح کرد.
درباره ما

در واقع سامانه يادگيري الکترونيکي، يادگيري و آموزش را به طور خودکار و به طور مستمر پيگيري مي‌کند و تعامل و ارتباط بين مدرس  و 

دوره های جدید

ثبت نام