1396/2/18

گپ خودماني با «پدر کنکور» راهکارهايي براي حفظ آرامش در روز کنکور از زبان توکلي

  
  

«حتما مداد مشکي نرم به همراه داشته باشيد»؛ اين جمله براي بسياري از ايراني‌ها در هر سن و جنسي جمله آشنايي است و حتي شايد نوستالژي؛ احيانا حس‌هاي متفاوتي هم براي افراد مختلف ايجاد مي‌کند، از حس اضطراب و دلهره گرفته تا شيريني موفقيت و خاطرات شکست و انواع حس‌هايي که همه از صداي يک نفر نشأت گرفته است.

فردي که سال‌هاست در نزديکي کنکور هر ساله اين جمله و ديگر موارد مربوط به کنکور را از طريق رسانه‌ها به داوطلبان توصيه مي‌کند و داوطلباني که هر سال يا در کنکور قبول مي‌شوند و به مقاطع بالاتر دانشگاه مي‌روند يا قبول نمي‌شوند و مسير ديگري جز دانشگاه را براي ادامه زندگي‌شان انتخاب مي‌کنند اما اين جمله و استرس لحظه شنيدن آن را هميشه به خاطر دارند.

حسين توکلي مشاور عالي فعلي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور که سال‌هاست توصيه‌هاي کنکوري را به داوطلبان گوشزد مي‌کند و شايد به همين دليل داوطلبان با شنيدن صدا و حتي نامش به ياد استرس‌هايشان مي‌افتند، البته مرد محبوب آموزش عالي، در زندگي شخصي‌اش فردي بسيار آرام و آرامش دهنده است اما به گفته خودش، صدايش افراد را حتي در سنين بالاتر به ياد لحظات نزديک کنکور مي‌اندازد.

اگر از نزديکان توکلي درباره خصوصيات او بپرسيم قطعا به صبر، متانت و آرامش او اشاره مي‌کنند و يکي از جالب‌ترين خصوصيات او که اتفاقا نزد اهالي رسانه بسيار مطرح مي‌شود بحث حافظه توکلي است؛ او که پدر کنکور ايران لقب گرفته، آمار آزمون‌ها را از سير تا پياز حفظ است و هر زمان از او سوال کنيم به سرعت پاسخ مي‌دهد.

به بهانه نزديک شدن به چهل و نهمين کنکور سراسري کشور، با حسين توکلي پدر کنکور ايران که حالا ?? سالگي را رد کرده است، به گفت‌وگو نشستم.

* آنچه در گفت‌وگوي ما با حسين توکلي مي‌خوانيد:

* نمي‌دانم چرا همه از من مي‌ترسند

* هرگز به طور جداگانه و خصوصي به سوالات فرزندانم پاسخ ندادم‌ 

* به فرزندانم مي‌گفتم اطلاعات کنکور را از طريق صدا و سيما پيگيري کنند

* راز ارتباط خوب توکلي با رسانه‌ها

* دوري از استرس و اضطراب؛ رمز موفقيت در کنکور

* تکنيک پاسخگويي به سوالات آزمون سراسري

* نکاتي براي داوطلبان قبل از حضور در جلسه آزمون

* منتظر ماندن والدين پشت درب حوزه امتحاني و استرس دوچندان فرزندان‌شان

درباره لقب «پدر کنکور» بودن از او سوال کردم؛ گفت: از عنفوان جواني تاکنون در سازمان سنجش فعاليت کرده‌ام، بيشتر افراد در سنين مختلف وقتي من را مي‌بينند به ياد کنکور مي‌افتند.

.

آخرین اخبار

ربات‌ها در «شهر مجازي» آموزش مي‌بينندomgمدير پروژه آمازون گفته اين شرکت قصد دارد يک نقشه سه بعدي از مناطق حومه آمريکا، محله‌ها و تمام جزئيات تهيه کند تا ربات‌ها در يک محيط شبيه‌سازي شده آموزش ببينند.
اجراي آموزش «سواد فضاي مجازي» در 16 مدرسه همدانomgفرمانده سپاه ناحيه شهرستان همدان گفت: در 16 مدرسه منتخب همدان تا بيستم مهرماه اولين دوره آموزش سواد فضاي مجازي مدارس اجرا خواهد شد.
خدمات آموزش مجازي رايگان براي فعالان جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي در اجلاس ملي اصحاب انديشهomg"اجلاس ملي اصحاب انديشه" به تجميع فعالان جبهه فرهنگي-اجتماعي انقلاب اسلامي پرداخته و از مجموعه‎هاي تبليغي تا گروه‎هاي اقتصاد مقاومتي را گردهم آورده است.
سامانه آموزش مجازي خبرگزاري فارس رونمايي شدomgسامانه آموزش مجازي خبرگزاري فارس با حضور محمد سلطاني‌فر رئيس موسسه آموزش عالي علمي کاربردي فرهنگ و هنر، مسئولين و استادان دانشکده فارس رونمايي شد.
عاملي: ظرفيت بخش مجازي در حوزه اشتغال بسيار گسترده شده استomgدبير شورايعالي انقلاب فرهنگي گفت: ظرفيت بخش مجازي در حوزه اشتغال بسيار گسترده شده است.
گپ خودماني با «پدر کنکور» راهکارهايي براي حفظ آرامش در روز کنکور از زبان توکليomgحسين توکلي که به «پدر کنکور» شهره است، توصيه‌هايي از نحوه پاسخگويي به سوالات تا چگونگي حفظ آرامش در کنکور را مطرح کرد.
درباره ما

در واقع سامانه يادگيري الکترونيکي، يادگيري و آموزش را به طور خودکار و به طور مستمر پيگيري مي‌کند و تعامل و ارتباط بين مدرس  و 

دوره های جدید

ثبت نام